Снимки

В лагера на „Барселона“ се готвят за много тежък реванш с английския „Челси“ в реванша от осминафиналите в Шампионската лига, като наставникът на каталунците Ернесто Валверде дори заяви, че според него отборът му ще "страда", за да стигне до елиминирането на "сините". Двата тима завършиха 1:1 в сблъсъка на „Стамфорд Бридж“, а за двубоя на „Камп Ноу“ треньорът говори след лесния успех с 2:0 при гостуването на последния „Малага“ в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион.

„Ще бъде тежък реванш, по подобие на мача в Англия. „Челси“ е силен отбор, който се брани добре. Имаме много надежди, но всичко предстои да се реши. Мисля, че ще страдаме", призна Валверде след двубоя в Малага, който бе решен с попадения още в първия половин час на двубоя, когато Луис Суарес в 15-ата и Филипе Коутиньо в 28-ата минута бяха точни, а Самуел Гарсия от домакините бе изгонен с директен червен картон четвърт час преди края на първата част. Голямата звезда на „Барса“ Лионел Меси не игра, след като стана мъжки татко за трети път и бе освободен от двубоя, за да отпразнува радостната вест със семейството си.

Съперникът в Шампионската лига „Челси“, който пристига в сряда вечер на „Камп Ноу“, пък постигна лесен успех над „Кристъл Палас“ навръх 113-ата годишнина от своето създаване. „Сините“ сложиха край на серията си от три поредни мача без успех, побеждавайки с 2:1 като домакини на „Стамфорд Бридж“. Вилиан откри в 25-ата, 7 минути по-късно Мартин Кели си отбеляза автогол за 2:0, а Патрик ван Анхолт върна едно попадение в самия край на срещата.

След двубоя мениджърът на „Челси“ Антонио Конте заяви, че е доволен от представянето на своите играчи и мислите на щаба му са насочени изцяло към реванша с „Барселона“. “Необходимо е да се подготвим правилно, защото този мач ще е напълно различен. Имаме три дни да решим как ще изглеждаме в Испания", заяви Конте.