Снимки

Българинът Владимир Зографски спечели първи точки за сезона за Световната купа по ски-скок и си осигури на 100 процента участие на олимпийските игри в Пьончан, които започват на 9 февруари. Зографски завърши на 26-о място в състезанието по ски-полети от Световната купа по ски-скок на голямата шанца в Бад Митерндорф (Австрия).

Любопитното е, че българинът не успя да преодолее квалификациите вчера, но днес участва в надпреварата като първа резерва след отказването на Дмитри Василев от Русия. Зографски беше 41-и в пресявките, а само първите 40 се класират за основното състезание. Журито обаче му даде шанс да стартира на мястото на руския състезател. Владимир Зографски завършва в топ 30 за пръв път този сезон за Световната купа. Той постигна опити от 195,0 и 183,0 метра и получи 328,6 точки.

Със спечелените 5 точки българинът си осигури квота за Пьончан и за втори път в кариерата си след Сочи 2014 ще участва на олимпийски игри.

Победител в състезанието стана Андреас Стернен (Норвегия) с 407,6 точки след полети от 229,0 и 226,0 метра.