Снимки

ЦСКА-София се изкачи на върха в класирането след разгромна победа с 6:0 над „Берое“. Мачът от 20-ия кръг на Първа лига се игра на стадион „Българска армия“ пред празни трибуни заради наказание на домакините. Въпреки липсата на подкрепа от феновете обаче „армейците“ буквално отнесоха съперника и поне за 24 часа се изкачиха на първото място. Днес „Лудогорец“ ще има шанс да си върне лидерството в класирането, ако успее да се справи с „Пирин“.

Мачът на „Армията“ се превърна в рецитал на атакуващото дуо Фернандо Каранга – Кирил Десподов. Бразилецът се разписа на 3 пъти и продължава да води убедително в голмайсторската класация на Първа лига. Каранга вече има 17 гола, като далеч зад него с по 7 са Клаудиу Кешеру и Фернандо Виана. Първият гол в мача пък бе дело на Кирил Десподов, който откри резултата още в 11-ата минута. Интересното е, че за всички попадения Каранга и Десподов си асистираха. Особено зрелищен пък бе третият гол в мача в самия край на първото полувреме. Тогава Десподов стреля от воле към вратата на „Берое“, а топката уцели в гърдите Каранга, след което влезе в мрежата. Крайния резултат в края на срещата оформиха Тиаго и резервата Станислав Манолев.

Гостите пък имаха претенции към съдийската бригада, която при 1:0 за домакините спря голова атака на Мартин Камбуров заради несъществуваща засада.

Така след победата последното предизвикателство пред ЦСКА-София за календарната година остава 1/4-финалът за Купата на България срещу „Лудогорец“. Дербито на „Армията“ е в четвъртък от 17,30 часа, а победителят ще бъде определен само в един мач

Очаква се на трибуните да има около 10 хиляди зрители, като интересът към билетите е огромен. От БФС обявиха, че Георги Кабаков ще бъде главен съдия на мача. Негови помощници ще са Мартин Маргаритов и Мартин Венев. Четвърти съдия ще е депутатът Стефан Апостолов, а съдийски наблюдател – Ичко Лозев.