Бербатов дебютира за
30 минути в Лига Европа

Бербатов дебютира за 30 минути в Лига Европа

Димитър Бербатов влезе в игра в 59-ата минута, но не успя да помогне на своя ПАОК, който завърши 0:0 като гост на азербайджанския „Габала” в мач от първия кръг на груповата фаза в Лига Европа. През първото полувреме играта бе равностойна като двата тима пропуснаха по две по-сериозни възможности за гол. Рикардиньо бе близо до попадението за „Габала” като един негов изстрел бе спасен от вратаря Робин Олсен, а друг мина малко над напречната греда. Бившият футболист на „Левски” Гари Родригес пък имаше възможности за ПАОК, но вратарят на домакините Дмитро Безотошни и късметът му попречиха да реализира. Българският нападател се появи на мястото на Стефанос Атанасиадис и веднага раздвижи играта на своя тим в предни позиции. Няколко минути по-късно Берба пусна впечатляващ пас към партньора си в атака Роберт Мак, който обаче не успя да вкара от малък ъгъл. В последните 15 минути преимуществото бе за ПАОК, но то не бе изразено в особено много положения за гърците.
В Дортмунд отборът на бразилския любимец на „Левски” Жоазиньо бе на крачка от сензационна победа над „Борусия”. В 17-та минута Сергей Петров направи за смях световния шампион Матиас Гинтер отляво на наказателното поле, след което перфектно подаде на връхлитащия Павел Мамаев, който засече за 1:0. Гинтер обаче изравни в края на първото полувреме, а в третата минута на добавеното време пак Гинтер подаде страхотен пас към Парк, който вкара за 2:1.