Феноменална победа с 43:0 беше регистрирана в мач от шеста дивизия в Германия. Става въпрос за двубоя от областната лига С, в който „СВ Вондерорт“ допусна въпросните 43 безответни гола във вратата си, срещайки лидера в таблицата ПСВ Оберхаузен. Точно 23-ма зрители станаха свидетели на легендарния сблъсък.

Почти на всеки две минути топката влизаше в мрежата на 25-годишния вратар на „Вондерорт“ Марко Твиотек. „Единственото, което искам сега, е да забравя този мач“, заяви стражът след края на двубоя, макар напълно да съзнаваше, че никога няма да забрави случилото се. Треньорът на победителите Детлеф Хевелинг.

„Едвам успяхме да съберем 11 що-годе сносни футболисти, като ни се наложи да допълваме състава с ветерани, обясни мениджърът на „Вондерорт“ Кристиян Шрьоер. Доайенът в отбора ни е на 50 години, а до средата на първото полувреме двама от младоците напуснаха терена с контузии и нямаше резерви, с които да ги заменим. След 45 минути игра резултатът беше 20:0, независимо че до този момент вратарят ни беше най-добрият играч на терена.“

Въпреки потискащия развой на събитията, играчите на„Вондерорт“ не бяха сломени духом. „Всички продължиха да играят, само един от тях се подтисна дълбоко и си отиде вкъщи, продължи Шрьоер. Останалите обаче държаха да завършат мача. Защото бяха наясно, че ако напуснат терена, ще последва дисциплинарно наказание за отбора ни.“

Домакините от „Оберхаузен“ също демонстрираха джентълменство и през второто полувреме извадиха от терена трима свои играчи и така срещата продължи при числено съотношение 8:8. Независимо от това разликата в класите не беше заличена, а в края на мача като най-резултатен се отличи Валентин Афонсо-Гил с 11 попадения.

„Прави им чест, че просто не си тръгнаха от терена, похвали гостите мениджърът на „Оберхаузен“ Детлеф Хевелинг. Защото ние имаме много сериозен състав и амбицията ни е да се изкачим в по-горната дивизия.“

Духът на приятелство се пренесе и в съблекалните след мача. Победителите почерпиха съперниците си с каса бира. За играчите на „Вондерорт“ пък остана утехата, че няма как да изпаднат в по-долно ниво на футбола в Германия. Сега те са последни в дивизията си с 0 точки и голова разлика 2:83.