Снимки

„Манчестър Юнайтед“ загуби от „Севиля“ с 1:2 на своя „Олд Трафорд” в реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига. Испанският тим смълча „Театъра на мечтите” и с общ резултат 2:1 се класира за 1/4-финалите, след като първата среща бе завършила 0:0.

В началните минути Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд пропуснаха, отправяйки неточни удари. След това домакините отстъпиха инициативата и андалусци на свой ред направиха пропуски чрез Кореа и Муриел. Най-чистото положение за първата част пропиля белгиецът Маруан Фелайни, който направи двойно подаване с Алексис Санчес и шутира, но вратарят на гостите Серхио Рико спаси.

След почивката и двата тима се активизираха и удар на Лингард бе спасен от Серхио Рико. След това головите положения отново липсваха, а всичко най-интересно се случи в заключителния четвърт час. Първо влезлият като резерва Уисам Бен Йедер шокира домакините с два гола в 74-ата и 78-ата минута, възползвайки се от асистенции на Пабло Сарабия и Хоакин Кореа. „Червените дяволи” върнаха едно попадение чрез Ромелу Лукаку (84) след пас на Маркъс Рашфорд, но това бе всичко, което постигнаха в тази среща.

Уисам Бен Йедер куфее след гола си във вратата на

Така „Севиля“ триумфира в „Театъра на мечтите” и ще играе на 1/4-финалите в най-престижната европейска клубна надпревара.

В другия мач за вечерта „Рома“ победи у дома „Шахтьор“ (Донецк) с 1:0 в реванша и се класира напред с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен. „Вълците” бяха загубили с 1:2 в първата среща и спечелиха точно с толкова, колкото им трябваше, за да стигнат 1/4-финалите на турнира за първи път от 10 години насам.

Единственото попадение дойде малко след почивката. Домакините поведоха, след като Кевин Строотман изведе Един Джеко зад защитата и босненският голмайстор с едно докосване я промуши между краката на вратаря за 1:0 в 52-рата минута. След това Джеко имаше още два шанса да удвои аванса на „вълците”, но и в двата случая не намери целта.

Радостта на

В 79-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Иван Ордец си изкара директен червен картон за задържане на Джеко.