"Лудогорец" постигна трудна победа над "Черно море". Двата отбора изиграха изключително интригуващ и драматичен двубой в Каварна, който завърши 3:1 в полза на гостите от Разград. "Моряците" поведоха през първата част след автогол на Паломино, но след почивката "Лудогорец" постигна пълен обрат след два гола на Марселиньо и един на Вандерсон.

За разлика в повечето от предишните срещи в първенството, днес наставникът на гостите Георги Дерменджиев заложи на титулярната си 11-ка, която най-вероятно ще излезе и след четири дни срещу "Базел" в първия двубой на отбора в групите на Шампионската лига.

В началото играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Постепенно "Черно море" взе инициативата и създаде безредици в наказателното поле на гостите, дошли след центрирания.

В 39-ата минута Венков изненада с центриране защитника на разградчани Хосе Паломино и при опита си да изчисти топката, той я вкара в собствената си врата.

Две минути след почивката варненци като по чудо не вкараха втори гол. Марек Кузма стреля от 25 метра, топката рикошира в крака на Паломино, прехвърли Владо Стоянов и се отби в напречната греда.

В 57-ата минута "Лудогорец" стигна до равенството след подаване на Минев към Вандерсон, който прати топката в долния десен ъгъл на Чанович за 1:1.

Обратът дойде в 75-ата минута, когато резервата Лукоки центрира отдясно към Марселиньо, който вкара с глава, а в 84-ата развихрилият се в последния половин час Марселиньо се разписа за втори път след техничен шут от границата на наказателното поле и по този начин оформи крайното 3:1 за "Лудогорец".