„Манчестър Сити“ се класира за четвъртфиналите на "Карабао Къп". "Гражданите" нямаха никакви проблеми и победиха „Саутхемптън“ с 3:1. 18-годишният Томас Дойл дебютира за „Сити“ и игра през всичките 90 минути.

Любопитното е, че Дойл е внук на клубните легенди Глин Пардо и Майк Дойл, които имат общо 950 мача за „небесносините”.

Два гола за победата отбеляза клубната легенда Серхио Агуеро в своя 350-и двубой за „Сити“ във всички турнири. Головият му актив пък стигна до впечатляващите 243 попадения. За домакините се разписа и Николас Отаменди, а почетното попадение за „светците“ вкара Джак Стивънс.

Елитните „Евертън“ и „Лестър“ също продължават напред. Голове на Мейсън Холгейт и Ричарлисон след почивката донесоха на „Евертън“ победа с 2:0 срещу „Уотфорд“. „Лестър“ нямаше проблеми при гостуването си на „Бъртън“ и спечели с 3:1. Келечи Ихеаначо откри резултата в 7-ата минута, а в средата на полувремето Юри Тилеманс удвои. Домакините, които през миналия сезон сензационно стигнаха до полуфиналите в турнира, върнаха един гол чрез Лиъм Бойс, но Джеймс Мадисън реши всичко в полза на "лисиците". Напред продължават още „Колчестър“ след победа с 3:1 като гост на „Кроули“, както и „Оксфорд“, който елиминира „Съндърланд“ след дузпи.