“Манчестър Сити“ се класира по категоричен начин за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като изнесе открит урок на “Шалке” в реванша. След 3:2 в Германия, воденият от Джосеп Гуардиола тим показа смазваща разлика в класите и унижи германците със 7:0 на "Етихад".

Домакините решиха мача още през първата част, а гостите издържаха 35 минути със „суха“ мрежа. С голове на Агуеро, Сане и Стърлинг обаче „гражданите“ се оттеглиха с комфортен аванс на почивката, а през второто полувреме във вратата на германския тим вкараха Стърлинг, Бернардо Силва, Фил Фодън и Габриел Жезус. Попадението на Фодън пък счупи рекорда за най-млад английски голмайстор в Шампионската лига, тъй като халфът е едва 18-годишен и все още е ученик. „Заслужава си утре да отида на училище без домашно заради вечери като тази“, пошегува се Фодън в профила си в Instagram. Съотборникът му Рахийм Стърлинг също не остана по-назад и му написа „Хей, хлапе, лягай си, че утре не можеш да се събудиш за първия час“.

Медиите в Англия не пропуснаха и да се измайтапят с „Шалке“ след разгромната загуба. В някои издания на Острова се появиха колажи, в които оригиналната емблема на клуба, в която присъства 04, вече е заменена с такава, която има 07.