Снимки

В редиците на „Лацио“ кипи трескава подготовка за предстоящия утре вечер реванш от четвъртфиналите на Лига Европа срещу „Ред Бул“ (Залцбург). Въпреки успеха с 4:2 на „Олимпико“ „орлите“ са амбицирани да постигнат нов успех в Австрия и да затвърдят доброто си представяне в Европа. За „лациалите“ моментът е по-особен и заради подвига, който извърши „Рома“ в Шампионската лига след остраняването на „Барселона“. „Трябва да донесем още слава за Рим“, категорични бяха привържениците на тима в часовете преди двубоя. В редиците на Симоне Индзаги все още под въпрос е един от голмайсторите от първата среща Марко Пароло, който ще бъде до последно под въпрос за мача, тъй като все още се възстановява от травма в слабините. Марко пропусна победата срещу „Удинезе“ през уикенда и през цялата седмица се подготвяше на облекчен режим. Капитанът на „Лацио“ Сенад Лулич също може да пропусне мача поради травма в бедрото.

В лагера на съперника няма проблеми с контузени играчи, като треньорът Марко Розе е категоричен, че възпитаниците му са способни да направят пълен обрат. Амбициите на австрийците са да се върнат и на победния път в европейските клубни турнири, след като при загубата от „Лацио“ бе прекъсната серията на тима от 35 мача без загуба във всички надпревари. За последен път преди двубоят срещу „Лацио“, „Ред Бул“ загуби през август 2017 година, когато отстъпи на „Щурм“ (Грац) в двубой от австрийското първенство. Рефер на днешния сблъсък ще е Дамир Скомина, а останалите от бригадата са Юре Прапротник и Роберт Вукан като странични съдии, Матей Юг и Славко Винчич пък са зад вратите, а четвърти съдия е Томаш Кланчник.

В другите мачове от вечерта „Спортинг“ (Лисабон) посреща „Атлетико“ (Мадрид) с пасив от 0:2, ЦСКА (Москва) приема „Арсенал“ след загуба с 1:4 в Лондон, а „Марсилия“ е домакин на „РБ Лайпциг“ след минимално поражение с 0:1. Всички двубои са от 22,05 часа.