0

Т рикратният европейски шампион Испания завърши 0:0 с Швеция на стадион "Ла Картуха" в Севиля за първия им мач от група "Е" на Евро 2020. В другата среща от тази група по-рано Словакия надви изненадващо Полша с 2:1 в Санкт Петербург.

Трикратният европейски шампион Испания завърши 0:0 с Швеция на стадион "Ла Картуха" в Севиля за първия им мач от група "Е" на Евро 2020. В другата среща от тази група по-рано Словакия надви изненадващо Полша с 2:1 в Санкт Петербург.

Това бе и първото нулево равенство от началото на европейското първенство.

"Ла Фурия" имаше инициативата с изумителните 86% владеене на топката срещу 14% за противника през първата част, в която и двата тима направиха грандиозни пропуски.

Най-сериозният пред вратата на Олсен дойде в 39-ата минута, след като Мората излезе на чиста голова позиция, но пропусна да открие резултата. Швеция отвърна с отлична атака, но Исак не вкара топката във вратата от няколко метра в 42-ата минута на мача.

Испания упражни натиск към вратата на съперника в последните 20-ина минути на срещата, а в 78-ата центриране на Сарабия търсеше Морено, но Олсен отново спаси отбора си от попадение. В 90-ата минута на мача Жерар Морено стреля към вратата на Олсен, но вратарят на Швеция отново беше великолепен и не позволи на топката да влезе в мрежата му.

Това беше четвъртата среща между Испания и Швеция на големи турнири. „Ла Фурия роха“ спечели последните два мача с 2:1 на Евро 2008 и с 1:0 на Мондиал 1978. Испанците не са вкарали само веднъж в последните си 12 мача срещу Швеция.