0

Н ова драма с дузпи на Евро 2020. Този път руската рулетка донесе късмет на Испания, а тъгата бе за Швейцария.

Нова драма с дузпи на Евро 2020. Този път руската рулетка донесе късмет на Испания, а тъгата бе за Швейцария.

„Кръстоносците“ нямаха този шанс, който им донесе успех срещу световния шампион Франция, направиха три пропуска срещу два на съперника и отпаднаха.

Испания ликува след 3:1 (1:1 в редовното време) и очаква на 1/2-финалите победителя от мача между Белгия и Италия, които ще играят от 22.00 часа тази вечер.

Иберийците поведоха още в 8-ата минута на мача, след като удар на Жорди Алба рикошира в Закария и топката влетя в мрежата на Ян Зомер.

В 68-ата минута Швейцария стигна до изравнителен гол. Грешка на Аймерик Лапорт и Пау Торес позволи на Ремо Фройлер да пусне пас към Джердан Шакири, а капитанът на "кръстоносците" матира Унай Симон, за да върне тима си в мача.

В 77-ата минута Ремо Фройлер бе изгонен от игра с директен червен картон след влизане в краката на Жерар Морено.