0

Д ания е първият 1/4-финалист на Евро 2020, след като разгроми Уелс с 4:0 на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. В големия герой за "червения динамит" се превърна нападателят на „Ница“ Каспер Долберг, който вкара първи два гола. Той се разписа с техничен удар в 27-ата минута, а в началото на втората част се възползва от грешка в отбраната на Уелс и отблизо не сгреши за втори път.

Дания е първият 1/4-финалист на Евро 2020, след като разгроми Уелс с 4:0 на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. В големия герой за "червения динамит" се превърна нападателят на „Ница“ Каспер Долберг, който вкара първи два гола. Той се разписа с техничен удар в 27-ата минута, а в началото на втората част се възползва от грешка в отбраната на Уелс и отблизо не сгреши за втори път.

В последните минути на мача Дания успя да стигне до трети и четвърти гол. Един от най-добрите в мача Йоаким Мееле се разписа с отличен удар в наказателното поле в 88-та минута. В продължението остана време и за четвърти гол, когато Мартин Брайтуайт също се разписа с диагонален шут, след като се измъкна от засадата.

Скандинавците играха по-добре през целия двубой, с изключение на първите 10-15 минути и напълно заслужено продължават към 1/4-финалите. В Уелс могат да бъдат разочаровани от провеждането на тази среща, защото не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Каспер Шмайхел.

Дания се класира за първи път на 1/4-финал на европейско първенство от 2004 г. Това са първите голове в елиминационната фаза на турнира за Дания от триумфалната 1992 г. Успехът е първи за скандинавците на Евро 2020 извън Копенхаген и по този начин селекцията на Каспер Хюлманд затвори устата на критиците, които смятаха, че Дания няма да се представи по същия начин без подкрепата на своите фенове.

"Червеният динамит" очаква победителя от сблъсъка между Нидерландия и Чехия.