0

И спания успя да хване последния влак за осминафиналите, като го направи по възможно най-убедителния начин. Ла Фурия разгроми с 5:0 Словакия и успя да се реваншира на феновете си след предишните две равенства в групата.

Испания успя да хване последния влак за осминафиналите, като го направи по възможно най-убедителния начин. Ла Фурия разгроми с 5:0 Словакия и успя да се реваншира на феновете си след предишните две равенства в групата.

На стадиона в Севиля в 9-ата минута ВАР се намеси, за да даде дузпа за домакините. Зад топката застана Алваро Мората, но Дубравка хвана удара му. Това бе втора поредна пропусната дузпа от тима на Испания, след като срещу Полша и Жерар Морено не успя да вкара от бялата точка.

Това обаче беше последната добра намеса на вратаря, който се превърна в грешник.

Първо в 29-ата минута Пабло Сарабия стреля от границата на наказателното поле и прати топката в напречната греда, а Дубравка по изключително нелеп начин си вкара автогол, опитвайки се да я изчисти. В добавеното време на първата част също Дубравка излезе неразчетено, Морено качи топката на главата на Лапорт, а централният защитник на “Манчестър Сити” заби топката във вратата.

През второто полувреме головата фиеста за испанците продължи. Отново Сарабия се разписа в 56-ата минута, а в 67-ата "Ла Фурия роха" вкара четвърти гол. Страхотно двойно подаване между Педри и Сарабия завърши с пас към влезлият преди секунди Феран Торес, който отблизо се разписа. Това обаче не беше всичко, като в 71-ата минута втори автогол на Словакия доведе до 5:0.

В другия мач от групата на стадиона в Санкт Петербург Швеция стартира мача с Полша по най-добрия начин, като реализира първата си голова възможност oще във втората минута. Емил Форсберг се възползва от грешка на Камил Йожвика.

Това се превърна и във втория най-бърз гол на европейско първенство след попадението на Дмитрий Кириченко от Русия срещу Гърция през 2004-а.

След това Роберт Левандовски направи любопитен пропуск, като само в рамките на 3 секунди отправи два удара с глава, като и в двата пъти топката уцели горната греда.

През втората част в 59-ата минута Швеция удвои преднината си отново с гол на Форсберг. И когато изглеждаше, че поляците са в нокаут, звездата на тима Роберт Левандовски демонстрира класата си, за да върне интригата в двубоя с майсторско изпълнение за 1:2. Няколко минути по-късно на терена се появи бившият нападател на "ЛудогорецЮ Якуб Швиерчок, а в негово присъствие отново Левандовски върна интригата, отбелязвайки за 2:2 в 84-ата минута. До края поляците натиснаха съперника в търсене на трети гол, който да ги класира, но вместо това Швеция вкара в продължението и прати Дружината у дома.

В крайното класиране в групата Швеция е на първо място със 7 точки,а Испания остана на втората позиция. Словакия е на третото място и е аут, а Полша също напуска надпреварата.