0

П андемията наложи нова тенденция- провеждането на т.нар. онлайн предавани сватби. Това разказаха служители на Обредния дом в Добрич. Според тях, когато единият младоженец е чужденец, а има затворени граници и редица ограничения, да се организира такова тържество е трудна задача.

Пандемията наложи нова тенденция- провеждането на т.нар. онлайн предавани сватби. Това разказаха служители на Обредния дом в Добрич. Според тях, когато единият младоженец е чужденец, а има затворени граници и редица ограничения, да се организира такова тържество е трудна задача.

В уречения ден и час на ритуала в държавата на чуждия младоженец се събират роднините и приятелите му и виртуално са част от ритуала, подвикват горчиво, а после поднасят и виртуалните си поздравления към младоженците.

Интересно е и решението на други младоженци, и двамата от Добрич. След като били обявени за съпруг и съпруга, веднага след това брак сключили и родителите на младоженеца, след 25 години съвместен живот.

За „най-бяла“ сватба е обявена тази между българин и украинка, състояла се на морския бряг в Кранево. Младоженците и техните кумове решили да са облечени в бяло. Поканили и всички гости също да са с бели дрехи. На този бял фон, синьото море и живите цветя засияла красива и уникална сватбена картина, спомнят си служителите в Обредния дом.

Една от най-новите истории на Обредния дом завладява с бракосъчетанието на 18 февруари 2021 г. между украинка и израелец с руски корени. Това е продължението на една екзотична история, ознаменувала любовта, която ги събира чрез сайт за запознанства, докато тя е в студения Киев, а той в горещ град в Израел. За своя съвместен житейски път избират дом в едно китно добруджанско село, заради умерения климат, спокойствието и красивото близко Черноморие. От любовта на компютърния специалист и учителката се ражда най-мъничкият свидетел на бракосъчетанието – осеммесечният им син Ян. Подобни истории има в архивите на служителите на Обредният дом още през януари 2007 г. Тогава се бракосъчетават рускиня и англичанин, през август 2012 г.- двама англичани, които живеят в добричко село, 2016 г. – двама руснаци, през октомври 2019 г. - колумбиец и украинка. С тази статистика се прави извода, че браковете между чужденци в Добрич ще продължат…..Те са разрешени, ако поне единият от двамата младоженци е с постоянно пребиваване в България.

Сватбената 2021 година в Обредния дом в Добрич стартира с 22 бракосъчетания през месец януари и 17 – за месец февруари. Задава се натоварен, интересен и непредсказуем сватбен сезон, както от емоции, така и от още незабравими истории, които служителите на Обредния дом ще продължат да споделят.