0

И талия спечели убедително първото място в група „A“ на Евро 2020. „Скуадрата“ победи с 1:0 Уелс на “Олимпико” в Рим и завърши с пълен актив от 9 точки. Уелс остана на втора позиция с 4 точки и по-добра голова разлика от Швейцария. В другата среща от групата Швейцария се наложи с 3:1 над Турция. Така "кръстоносците" завършиха на трето място в групата също с 4 точки и имат огромен шанс да се класират за осминафиналите. Турция не успя да спечели нито една точка и завърши с голова разлика 1:8.

Италия спечели убедително първото място в група „A“ на Евро 2020. „Скуадрата“ победи с 1:0 Уелс на “Олимпико” в Рим и завърши с пълен актив от 9 точки. Уелс остана на втора позиция с 4 точки и по-добра голова разлика от Швейцария. В другата среща от групата Швейцария се наложи с 3:1 над Турция. Така "кръстоносците" завършиха на трето място в групата също с 4 точки и имат огромен шанс да се класират за осминафиналите. Турция не успя да спечели нито една точка и завърши с голова разлика 1:8.

Предвид сигурното участие на Италия на осминафиналите, Роберто Манчини бе предприел цели осем промени в своя състав.

„Скуадра Адзура“ откри резултата в 39-ата минута. Марко Верати центрира от фаул, който самият той спечели и младокът от „Аталанта“ Матео Песина засече топката, за да я прати в далечния ъгъл. Голям момент за младежа, който малко след това се размина с втория си гол след остро центриране от ляво.

Второто полувреме започна на високо темпо и в 53-тата минута Федерико Бернардески нацели страничния стълб с технично изпълнение на пряк свободен удар.

В 55-ата минута Уелс остана с човек по-малко. Итън Ампаду влезе остро в глезена на Бернардески и бе изгонен с директен червен картон.

В другата среща Швейцария поведе още в шестата минута. Харис Сеферович получи топката на границата на наказателното поле, обърна се и със страхотен шут по земя прати топката във вратата. В 26-ата минута резултатът стана 2:0. Джердан Шакири получи топката пред наказателното поле и изпрати неспасяем удар от дистанция за един от най-красивите голове от началото на шампионата. Стивън Зубер се отчете с втората си асистенция в мача. Две минути след това Шакири бе на сантиметри от втория си гол. Той излезе очи в очи срещу Чакър, но вратарят се намеси в ситуация, в която това изглеждаше сигурно попадение.

В 62-рата минута зрителите в Баку станаха свидетели на още един зрелищен гол. Ирфан Кахведжи отправи фамозен шут от дистанция с левия си крак, който засенчи дори изпълнението на Шакири от по-рано - 1:2.

Халфът на „Ливърпул“ отговори бързо и възстанови аванса от два гола на своите в 68-ата минута за 3:1. Доминацията на Швейцария продължи, а малко след това Гранит Джака нацели гредата от пряк свободен удар.