0

С тойка Кръстева е само на победа от медалите в категория до 51 кг на боксовия турнир в Токио. Българката постигна убедителна победа над американката Вирджиния Фукс и се класира за 1/4-финалите.

Стойка Кръстева е само на победа от медалите в категория до 51 кг на боксовия турнир в Токио. Българката постигна убедителна победа над американката Вирджиния Фукс и се класира за 1/4-финалите.

Там нейна съперничка ще бъде поставената под №2 в схемата Юан Чан от Китай, която надигра британката Чарли Дейвидсън. 24-годишната Чан е олимпийска шампионка за девойки от Нанджин 2014 и шампионка на Азиатските игри от 2018 г. Двубоят им ще е на 1 август (неделя) от 11.15 часа българско време, а при успех Кръстева ще се гарантира

най-малкото бронзово отличие

35-годишната българка достига за втори път в кариерата си до олимпийски 1/4-финал, след като в Лондон 2012 загуби на този етап от борбата от бъдещата шампионка Никол Адамс (Вбр).

Победата над Фукс бе втора за Стойка в Токио. Тя стигна до категоричен успех с 5:0 съдийски гласа (29:28, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27). По-рано през годината Кръстева победи американката и на турнира „Странджа“ в София.

Въпреки трудния успех в първия кръг над Там Нгуйен от Виетнам с 3:2 гласа, сега Стойка не остави съмнения в превъзходството си. След равностоен първи рунд, тя взе нещата в свои ръце в следващите два и приключи по категоричен начин срещата.

Стойка Кръстева остана единствената ни боксьорка в Токио след отпадането на Станимира Петрова, която се прибра днес по обед в София. Тя заедно с джудистите Ивайло Иванов и Янислав Герчев трябваше да кацне във вторник вечерта, но полетът им от Токио за Франкфурт закъсня и те

изпуснаха връзката си за България

Единственият ни представител при мъжете Даниел Асенов ще боксира в събота на 1/8-финалите в кат. до 52 кг при мъжете срещу стария си познайник Габриел Ескобар от Испания.