0

Б ългария има своята нова олимпийска шампионка! Стойка Кръстева спечели титлата в женския бокс в категория до 51 кг, като спечели с пълно съдийско единодушие – 5:0, срещу водачката в схемата от Турция Бусе Наз Чакъроглу.

България има своята нова олимпийска шампионка! Стойка Кръстева спечели титлата в женския бокс в категория до 51 кг, като спечели с пълно съдийско единодушие – 5:0, срещу водачката в схемата от Турция Бусе Наз Чакъроглу.

Първият рунд бе доста равностоен. В началото и двете се разузнаваха, но после влязоха в размяна на удари. С 10 години по-младата туркиня разчиташе на повече движение и на по-дългите си ръце, за да контрира. Стойка държеше дистанция и пласираше удари в главата и тялото на съперничката, което накара съдиите да й дадат пълно предимство.

Във втората част българката бе още по-убедителна и изгради своето превъзходство на ринга с разнообразие от удари от близка дистанция и съдиите оцениха това – 4:1 за Стойка.

В последния рунд туркинята се хвърли в атаки, но българката добре са бранеше, за да нанесе добри серии преди последния гонг и да вдигне победоносно ръце с него.

Това е първи златен олимпийски медал за българския бокс след 25 години. За последно в Атланта през 1996 г. Даниел Петров спечели титлата. За България пък това е втора титла от Токио след невероятния фурор на 21-годишната Ивет Горанова в каратето. Две титли за последно сме имали на игрите в Атина през 2004 г.