0

И талия се класира за 1/2-финалите на Евро 2020, след като победи Белгия с 2:1 в поредния си силен мач. „Адзурите“ доминираха през цялата среща, като се бореха до последно с цената и на не малко травми.

Италия се класира за 1/2-финалите на Евро 2020, след като победи Белгия с 2:1 в поредния си силен мач. „Адзурите“ доминираха през цялата среща, като се бореха до последно с цената и на не малко травми.

Следващият съперник на тима на Роберто Манчини ще е Испания, който по-рано днес отстрани Швейцария след дузпи.

Италия излезе напред в резултата в 31-вата минута след попадение на Николо Барела. Белгия сбърка при изнасянето на топката и тя попадна у Марко Верати. Халфът намери Барела, който с хубав изстрел по диагонал преодоля Тибо Куртоа.

В 44-та минута Лоренцо Инсиние отбеляза страхотен гол след удар извън наказателното поле за 2:0 за Италия.

Само две минути по-късно обаче момчетата на Роберто Мартинес охладиха италианския ентусиазъм. Жереми Доку успя да си изпроси спорна дузпа, а от 11 метра Ромелу Лукаку не пропусна, за да завърже този мач отново.

През второто полувреме и двата отбора имаха своите шансове, но никой не успя да се възползва напълно от тях.

В 79-ата минута тежка контузия в бедрото получи Леонардо Спинацола, който направи много силен мач, спасявайки и сигурен гол почти от голлинията. Той бе изнесен на носилка от парамедиците и участието му до края на първенството е под въпрос.