0

И спанският национал Пабло Сарабия получи контузия в четвъртфинала на европейското първенство срещу Швейцария и е под въпрос за предстоящия полуфинал срещу Италия, който е във вторник на „Уембли“.

Испанският национал Пабло Сарабия получи контузия в четвъртфинала на европейското първенство срещу Швейцария и е под въпрос за предстоящия полуфинал срещу Италия, който е във вторник на „Уембли“.

Сарабия усети болки в адукторите още преди старта на двубоя срещу Швейцария, но се опита да издържи колкото можеше на терена. В крайна сметка той бе заменен на полувремето от Дани Олмо. Травмата на Сарабия е в десния крак, а участието му в полуфинала срещу Италия е поставено под сериозен въпрос.

Луис Енрике остана възхитен от приноса му в атаката на испанския национален отбор. Сарабия бе една от изненадите в състава на Испания за европейското първенство, но помогна изключително много на отбора да прескочи груповата фаза.

На другия полюс е настроението в лагера на Италия. Скуадрата си заслужи царска почивка след трудната победа срещу Белгия и селекционерът Роберто Манчини прати отбора в басейна на базата в Коверчано. Въпреки като цяло доброто настроение, футболистите на Италия са тъжни заради тежката контузия на един от основните играчи в състава – Леонардо Спинацола. Левият бек се контузи в ахилеса в мача с Белгия и ще се възстановява няколко месеца.

Досега Италия и Испания са играли 4 пъти на европейски първенства.

Двата тима се срешнаха на Евро 2008, когато „Ла Фурия Роха“ отстрани своя съперник след изпълнението на дузпи и се класира за полуфиналите, благодарение на спасяванията на Икер Касияс и решаващото изпълнение от бялата точка на Франсеск Фабрегас. Това беше началото на златната ера на националния отбор на Испания.

Златната епоха за испанците завърши през 2012 година с титлата от Евро 2012, спечелена на финала срещу Италия. Финал, в който „Ла Фурия Роха“ срази своя съперник с категоричното 4:0. Преди това, в груповата фаза, двата отбора отново се срещнаха и завършиха 1:1.

Испания и Италия играха отново един срещу друг на Евро 2016. Този път италианците победиха испанците с 2:0 на осминафиналната фаза на турнира, като това беше последният мач на Висенте дел Боске начело на „Ла Фурия Роха“.