0

Г ригор Димитров изигра един от най-силните си мачове в последните години, макар зрелищният му и драматичен дуел с олимпийския шампион Александър Зверев да завърши с поражение - 6:7(4), 7:6(3), 4:6 за 2 (напрегнати) часа и 46 минути в двубой от осминафиналите на “Мастърс”-а в Париж.

Григор Димитров изигра един от най-силните си мачове в последните години, макар зрелищният му и драматичен дуел с олимпийския шампион Александър Зверев да завърши с поражение - 6:7(4), 7:6(3), 4:6 за 2 (напрегнати) часа и 46 минути в двубой от осминафиналите на “Мастърс”-а в Париж.

Григор отново бе не просто равностоен на четвъртия в света и златен медалист от Токио 2020 Зверев, а можеше спокойно и да го подчини в третия сет. Българинът отрази два мачбола при 4:5 във втората част, взе втория тайбрек и имаше много добри възможности да осъществи ранен пробив в решителния сегмент. Той обаче не го стори, а след няколко минути спад в нивото бе използван от германеца за пробив в негова полза, като Саша към този момент отдавна бе ограничен до ролята да връща ударите.

Вторият гейм бе силен за родния тенисист, който вкарваше добри сервиси и разиграваше добре Зверев. Сетът бе за Димитров.

В третият обаче, въпреки прекрасната битка и добрата игра на Димитров, той загуби последните две разигравания.

Сезонът за Гришо ще приключи следващата седмица в една от любимите му дестинации - Ротердам, а засега той си заслужи прогрес с две места в световната ранглиста.