0

И спания мина през ада, но успя да отстрани Хърватия с 5:3 след продължения и да се класира за 1/4-финалите на Евро 2020.

Испания мина през ада, но успя да отстрани Хърватия с 5:3 след продължения и да се класира за 1/4-финалите на Евро 2020.

На "Паркен" в Копенхаген чудото навести веднъж Хърватия, но не повтори. „Шахматистите“ върнаха 2 гола в редовното време и вкараха мача в продължения, но там не успяха да сторят същото и трябваше да напуснат шампионата.

Това бе втори мач с 5 отбелязани гола за иберийците, след като в последния си двубой от груповата фаза сразиха с 5:0 Словакия.

Резултатът днес бе открит с куриозен автогол. В 20-ата минута испанецът Педри върна топката отдалеч към вратаря Унай Симон, който обаче не успя да я спре и тя се оплете в мрежата му. В 38-ата минута Пабло Сарабия изравни. През второто полувреме иберийците вкараха още два нови гола чрез Аспиликуета (57) и Феран Торес (77) и се виждаха вече като четвъртфиналисти.

Не така обаче мислеха хърватите. В 85-ата минута резервата Мислав Оршич върна отбора си в мача, след като съумя да нанесе точен удар. В добавеното време Марко Пашалич възстанови равенството и го прати в продължения.

Още в първите 15 минути Испания поведе с нови два гола. След центриране на Дани Олмо по дясното крило, топката попадна на крака на Алваро Морато на задна греда. Той я овладя перфектно и я изпрати под напречната греда на вратаря Ливакович.

Две минути по-късно Испания нанесе решителен удар! Дани Олмо отново бе неудържим по дясното крило. Този път той достави тупкаща топка в наказателното поле, където Микел Оярсабал я овладя и я прати в мрежата на хърватите.