0

Ф инландия победи изненадващо Дания с 1:0 в дебютния си мач от Евро 2020, изигран на стадион "Паркен" в Копенхаген. Единственото попадение в срещата отбеляза Йоел Похянпало с глава. Той получи центриране отляво от Йере Уронен и изпревари във въздушния сблъсък Йоаким Меле. Каспер Шмайхел не реагира по най-добрия начин, но изстрелът бе отблизо.

Финландия победи изненадващо Дания с 1:0 в дебютния си мач от Евро 2020, изигран на стадион "Паркен" в Копенхаген. Единственото попадение в срещата отбеляза Йоел Похянпало с глава. Той получи центриране отляво от Йере Уронен и изпревари във въздушния сблъсък Йоаким Меле. Каспер Шмайхел не реагира по най-добрия начин, но изстрелът бе отблизо.

В 74-та минута Пиер-Емил Хьойберг пропусна дузпа за Дания, отсъдена за нарушение срещу Юсуф Поулсен. Полузащитникът на „Тотнъм“ стреля слабо в левия ъгъл на вратата и Лукас Храдецки улови кълбото.

Срещата бе белязана от неприятна случка със звездата на датчаните Кристиан Ериксен. Двубоят бе временно прекъснат заради медицински инцидент с полузащитника в края на първата част. Той се строполи сам на терена и се наложи влизане на медицински екип. По последна информация от УЕФА Ериксен е в болница и състоянието му е стабилно.