0

И талия ще играе на финал на ЕВРО 2020. Скуадрата успя да победи Испания след изпълнение на дузпи (4:2). Редовното време и продълженията завършиха наравно 1:1. При дузпите Олмо и Мората изпуснаха за Ла Фурия. За Италия пък пропусна единствено Локатели.

Федерико Киеза откри резултата за Италия в 60-ата минута, а Алваро Мората изравни в 80-ата. "Адзурите" се класираха за финала на турнира, който ще бъде на 11 юли на "Уембли".

Италия ще играе на финал на ЕВРО 2020. Скуадрата успя да победи Испания след изпълнение на дузпи (4:2). Редовното време и продълженията завършиха наравно 1:1. При дузпите Олмо и Мората изпуснаха за Ла Фурия. За Италия пък пропусна единствено Локатели.

Срещата започна на много високо темпо и още в третата минута Николо Барела стреля в гредата, но халфът на „Интер“ бе в засада.

В следващите минути владението на топката бе изцяло за Испания, но без да се стигне до чисти голови положения. В 25-ата минута Ла Фурия бе много близо до това да поведе. Дани Олмо стреля точно, но последва фантастично спасяване на Джиджи Донарума.

В последната минута на полувремето Италия направи много хубава атака, която започна с дълъг пас към Инсиние. След това той изведе Емерсон и веднага последва силен изстрел, но топката срещна гредата. Това бе и най-доброто положение за Скуадрата през първата част.

Второто полувреме започна с бурни атаки и на двата отбора. В 52-ата минута Серхио Бускетс, отправи техничен удар от границата на наказателното поле, при който топката мина на сантиметри над вратата. Италия отговори с удар на Киеза, който бе спасен от Симон.

"Адзурите" поведоха в резултата в 60-ата минута. Те направиха страхотна бърза атака при която топката попадна в Киеза, който отправи страхотен фалцов удар и не остави шанс на Симон - 1:0.

В 65-ата минута Испания имаше златен шанс да изравни. Коке направи меко центиране към Оярсабал, който не успя да отиграе топката с глава от перфектна позиция.

В следващата атака Киеза изведе с прекрасен пас резервата Доменико Берарди, но последвалият удар по земя бе спасен от Симон.

В 80-ата минута Испания изравни. Влезлият като резерва Алваро Мората се разписа сам срещу Донарума след фантастично двойно подаване с Олмо.

В последната минута на редовното време Испания поиска дузпа за игра с ръка на Киелини, който при падането си докосна топката, но без умисъл. В крайна сметка двата отбора не стигнаха до нов гол и се стигна до продължения.

Първата опасна ситуация в продълженията дойде в 98-ата минута, когато Олмо изненада Донарума със силен пряк свободен удар от далечна дистанция. След спасяването се получи страхотен карамбол, но до гол не се стигна.

В 110-ата минута Берарди вкара топката във вратата, но имаше засада. Така логично с оглед показаното от двата отбора се стигна до дузпи.

Унай Симон успя да спаси първата дузпа изпълнена от Локатели. Испания също отговори с пропуск на Дани Олмо. Белоти вкара първи точен от бялата точка и даде преднина на Италия. След това Морено бе точен и изравни -1:1. Бонучи даде нова преднина на Италия -2:1. Алакантара вкара технично по земя за 2:2. Бердандески бе точен за 3:2 в полза на Скуадрата. След това Мората би леко по земя и Донарума спаси. Жоржиньо вкара решителната дузпа и прати Италия на финал.