0

И талия започна с категорична победа участието си Евро 2020. "Скуадрата" се наложи над Турция с 3:0 в първата среща на първенството. Двубоят се игра пред 16 хиляди зрители на "Стадио Олимпико" в Рим.

Италия започна с категорична победа участието си Евро 2020. "Скуадрата" се наложи над Турция с 3:0 в първата среща на първенството. Двубоят се игра пред 16 хиляди зрители на "Стадио Олимпико" в Рим.

Първото по-опасно положение дойде в 18-ата минута, когато Лоренцо Инсиние направи двойно подаване и стреля фалцово, но покрай вратата. В 22-ата минута италианците бяха близо до откриване на резултата. След центриране от корнер Киелини бе оставен непокрит и със силен удар с глава предизвика класно спасяване на Югурчан Чакър.В 33-ата минута Италия отново създаде значима опасност. Берарди центрира от аут линията и Чиро Имобиле стреля с глава, но топката мина до лявата греда на Чакър. В самия край на полувремето Италия имаше основателни претенции за дузпа след удар в ръката на Челик. ВАР прегледа ситуацията и прецени, че разстоянието е твърде късо.

Италия логично откри резултата в 53-ата минута. Доменико Берарди финтира Умут Мераш, а след това центрира остро, при което последва автогол на Мерих Демирал.

В 66-ата минута "Скуадрата" предреши всичко в своя полза. Удар на Спинацола беше спасен от вратаря, но Чиро Имобиле направи лесна добавка и вкара за 2:0.

В 80-ата минута Лоренцо Инсиние пък вкара за 3:0.