Гонсало Игуаин пада след сблъсък с играч на „Палермо“.
Снимка БГНЕС

„Юве“ с измъчена победа над Чочев

Агенция Монитор - неделя, 25-09-2016 - 14:37

Шампионът „Ювентус“ спечели с 1:0 гостуването си на „Палермо“, въпреки че беше далеч от най-добрата си форма. С трите точки отборът остана на върха в класирането. Българският национал Ивайло Чочев започна като титуляр за домакините и остана на терена до 81-ата минута, когато беше заменен от Оскар Хиелмарк.

Нападателите на „бианконерите“ Гонсало Игуаин и Марио Манджукич изобщо не застрашиха вратата на домакините, а единственото попадение се оказа автогол на Едоардо Голданига, който засече центриране на Дани Алвеш.

Манджукич имаше две добри възможности, които пропиля, а накрая и резервата Куадуо Асамоа изпусна още една възможност. Ганаецът пък се самоконтузи в 90-ата минута и излезе от терена.

Халфът на „Наполи“ Марек Хамшик отбеляза своя гол номер 100 за неаполитанците. 29-годишният словак се разписа за победата с 2:0 над „Киево“. С попадението си Хамшик заема пето място в листата на голмайсторите на „Наполи“ за всички времена.