Маруан Фелаини (в средата) вкарва втория гол във вратата на „Хъл Сити“.
След победа с 2:0 над „Хъл Сити“

Моуриньо недоволен от играта на „Юнайтед“

Агенция Монитор - сряда, 11-01-2017 - 16:23

"Червените дяволи" взимат 22 млн. паунда за Шнайдерлин

„Манчестър Юнайтед“ направи голяма крачка към класиране за финала за Купата на лигата. „Червените дяволи" победиха с 2:0 „Хъл Сити“ в първи полуфинален мач между двата тима в турнира, но независимо от успеха, треньорът Жозе Моуриньо остана недоволен от отбора.

"Разочарован съм. Твърде много усложнявахме атаките, отлагахме завършващия удар и позволявахме на съперника да се прегрупира - коментира Моуриньо пред „Скай спортс”. - През второто полувреме малко подобрихме играта си, но само малко."

Точни за домакините на "Олд Трафорд" бяха Хуан Мата в 56-ата и Маруан Фелаини в 87-ата минута и този резултат дава комфортна преднина на играчите на Жозе Моуриньо преди реванша. „Юнайтед“ можеше да спечели и много по-убедително, но футболистите в червено направиха куп пропуски в двубоя.

След мача Жозе Моуриньо даде ден почивка на играчите си, тъй като в неделя им предстои голямото дерби с „Ливърпул“. Срещата с „Хъл“ пропуснаха нападателят Златан Ибрахимович, който е болен, халфът Майкъл Карик, който получи почивка, и контузеният бранител Маркос Рохо. Първите двама със сигурност ще бъдат готови за срещата с тима на Юрген Клоп, докато за Рохо ще се решава в последния момент.

Междувременно „Манчестър Юнайтед“ прие офертата на „Евертън“ за халфа Морган Шнайдерлин за 22 милиона паунда. Сумата може да нарасне до 24 милиона паунда при определен брой изиграни мачове, пише "Скай спортс".

27-годишният френски национал бе привлечен на "Олд Трафорд" от Саутхемптън през 2015 г. срещу сумата от 25 милиона паунда, но не е основен играч в схемата на новия мениджър Жозе Моуриньо и има едва 8 мача този сезон.

Припомняме, че първоначалната оферта на Роналд Куман от 19 млн. паунда за халфа бе отхвърлена миналата седмица. „Уест Бромич“ излезе със сходно предложение, което също не се хареса на "червените дяволи", които искаха да покрият разходите си по привличането на Шнайдерлин.

Преговорите продължиха няколко дни и Евертън сега се надява да финализира трансфера в следващите 48 часа, след като постигна договорка във вторник. Жозе Моуриньо потвърди, че изпълнителният вицепрезидент Ед Удуърд е информирал Морган Шнайдерлин за сключената сделка.