„Пирин” записа първа победа от лагера си в Турция, надделявайки с 1:0 над узбекистанци.

„Пирин” с първа победа в Турция

Агенция Монитор - сряда, 08-02-2017 - 17:02

Елитният „Пирин” (Благоевград) записа първа победа на лагера в Турция, след като победи „Нефтчи Фергана” от Узбекистан с 3:1. Треньорът на "орлетата" Милен Радуканов пусна в игра дошлите на проби и тези, които играят по-рядко, като „Пирин” вкара два гола до почивката. Димитър Благов откри в 13-ата минута след пас на Владислав Златинов, а в 45-ата минута Тодор Траянов покачи на 2:0 след великолепна асистенция на бразилеца Лукаш. През второто полувреме Радуканов пусна постепенно в игра всичките си титуляри, но в 73-тата минута Никита Павленко намали на 1:2. В 87-ата минута Даниел Младенов оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле. В последната 90-а минута за реплика към съдията беше изгонен футболист на „Нефтчи”. Последната контрола на „Пирин” е в четвъртък, 9 февруари, от 15 часа срещу полския „Подбескидзе”, след което тимът се прибира в България.