Станислав Костов се превърна в герой за „Пирин“ с два гола във вратата на „Етър“.
Снимка БТА

“Пирин“ надви „Етър“ в голов трилър

Агенция Монитор - сряда, 29-11-2017 - 17:36

“Пирин” постигна изключително драматичен успех с 3:2 над “Етър” (Велико Търново) в мач от междинния 18-и кръг на Първа лига. В герой за “орлетата” се превърна Станислав Костов, който заби две от попаденията за тима. Първият гол в срещата падна в мрежата на Благой Макенджиев, а в негов автор се превърна Ерик Почански. През втората част Румен Сандев изравни, а Костов направи обрата пълен. Радостта за домакините бе кратка, защото Иван Стоянов направи 2:2 от дузпа, за да дойде и 76-ата минута, когато Станислав Костов се превърна в героя за тима на Милен Радуканов. Двубоят не доведе до размествания в класирането, като двата тима запазиха 12-ата и 13-ата позиция, а разликата между тях вече е 4 точки.

„С този мач доказахме, че в отбора има мъжки дух. Всички играчи могат във всеки един момент да разтрогнат заради неполучени заплати, но те са истински мъже. Спечелихме, въпреки че бяхме само с 14 човека в групата за мача“, щастлив бе Радуканов след успеха.

„Етър“ пък записа четвърта загуба в последните си 5 мача, което сгъсти облаците над треньора Станислав Генчев. Преди двубоя шефовете на търновския клуб подкрепиха с декларация младия специалист, но ако резултатите не се стабилизират, е много вероятно да се стигне до треньорска рокада още преди Нова година.