Рафаел Надал захапа втората си купа в Пекин.
След като не успя да го победи в Пекин

Гришо пред нова среща с Надал в Шанхай

Агенция Монитор - неделя, 08-10-2017 - 16:54

Халеп загуби финал, но оглавява световната ранглиста

Григор Димитров може да потърси реванш от световния номер 1 Рафаел Надал за загубата си на полуфинала в Пекин още тази седмица на Мастърс турнира в Шанхай. Двамата се паднаха в една и съща четвъртина от схемата и могат да се срещнат на 1/4-финал, който ще се играе на фаталния петък, 13-и.

Българинът е поставен под №6 и почива в първия кръг, а във втория очаква победителя от двубоя между Райън Харисън (САЩ) и участващия с „уайлд кард“ китаец Дзе Джън.

Всъщност, двамата с Надал изиграха истински финал преди финала в китайската столица с оглед показаното от Ник Кириос (Авл) в мача за трофея. Левичарят от Манакор даде само 3 гейма на опонента си и го победи с 6:2, 6:1. Срещата продължи 92 минути, в които Рафа осъществи 4 пробива и в същото време не загуби нито веднъж подаването си.

За Надал това е втора титла в Пекин. Той триумфира в надпреварата и през 2005-а, а освен това има и два загубени финала от Новак Джокович през 2013 и 2015 г. Общо от началото на сезона това е шести трофей за Надал, като със спечелените точки допълнително ще увеличи преднината си на върха на ранглистата пред втория Федерер В кариерата си Рафа вече има 75 титли.

Григор Димитров пък ще запише леко отстъпление в класацията на ATP след загубата от Надал в Пекин с 3:6, 7:6, 1:6. Хасковлията в продължение на две седмици заемаше рекордното в кариерата си осмо място, но тъй като не успя да защити точките с достигането си до финала през миналата година, сега ще слезе до 9-а позиция. В Шанхай българинът никога не е прескачал втория кръг.

От утре женската ранглиста ще има нова водачка и това е Симона Халеп (Рум). Това стана възможно при нейния 4-и опит, след като победи шампионката от „Ролан Гарос“ Йелена Остапенко с 6:2, 6:4 на полуфинал в Пекин. Симона обаче загуби финала от французойката Каролин Гарсия с 4:6, 6:7(3).

В Тоико намиращият се в страхотна форма Давид Гофен (Бел) спечели титлата след победа с 6:3, 7:5 над Адриан Манарино. Така белгиецът завоюва втори пореден трофей след този в Шънджън преди седмица и записа девета поредна победа.