Жуниор Кишада се превърна в герой срещу БАТЕ, отбелязвайки и двата гола за победата с 2:1.
Снимка БГНЕС
Кишада блести за 2:1 в Турция

„Лудогорец” мина и през БАТЕ (Борисов)

Агенция Монитор - вторник, 07-02-2017 - 18:13

Натанаел напусна лагера, Владо Стоянов мечтае за еврофинал

„Лудогорец” продължава с победната си серия в контролите в Турция. Българският шампион би с 2:1 беларуския БАТЕ (Борисов), въпреки че игра без голяма част от титулярите си.

Треньорът Георги Дерменджиев реши да даде почивка на Владислав Стоянов, Козмин Моци, Светослав Дяков и Марселиньо, за да са свежи за утрешната проверка с „Марибор”. В тяхно отсъствие в герой за „Лудогорец” се превърна бразилецът Жуниор Кишада, който заби и двата гола за успеха. Първо нападателят се разписа в 20-ата минута след индивидуален пробив, а Риос изравни резултата в края на полувремето. След почивката обаче отново Кишада се възползва от грешка в защитата на БАТЕ и заби второ попадение, което се оказа достатъчно за успеха. След проверката с „Марибор” тимът се прибира в София и ще се готви за отложения мач с „Монтана” от есенния полусезон на Първа лига, след което са мачовете с датския „Копенхаген” от 1/16-финалите в Лига Европа.

В същото време бразилският защитник на „Лудогорец” Натанаел напусна лагера на шампионите и не взе участие в проверката с БАТЕ, като ще пропусне и двубоя с „Марибор”. Причините на Натанаел са лични, информираха от клуба. Той е помолил селекционера Георги Дерменджиев да бъде освободен, за да реши семейни проблеми, като спецът се е съгласил.

Георги Дерменджиев даде почивка на част от титулярите, за да се свежи за днешната контрола с „Марибор”.

Вратарят Владислав Стоянов пък призна, че всички в тима постепенно се настройват за предстоящите евромачове с „Копенхаген”. Националът дори разкри, че настроението в тима е да се стигне финал, което ще бъде и сбъдната мечта. „Всеки мечтае за това нещо. Няма смисъл да излизаш да играеш, ако нямаш мисъл за продължаване напред и да стигнеш по-далеч, коментира Стоянов пред „Диема Спорт”. - Защо да не мечтаем да направим изненада, да продължим напред и ако не финал, поне полуфинал да играем. Направихме една доста пълноценна подготовка и се запазихме от сериозни травми. Всичко в отбора е наред. Ивелин Попов ми каза, че ако не бием „Копенхаген”, трябва да се хвърлим от някъде. Много били слаби, но да не забравяме, че той е играл срещу тях в контрола, а ние ще го направим в официален мач”, обобщи Стоянов, който призова съотборниците си да не се отпускат и в първенството, за да няма неприятни изненади.