Снимка ЕПА
След финала в Истанбул

Гришо се издъни и на старта в Мадрид

Агенция Монитор - вторник, 03-05-2016 - 18:36

След скандалния загубен финал в Истанбул, гарниран с 2 счупени ракети, Григор Димитров се изложи и на старта в Мадрид. На турнира с награден фонд 5 719 660 евро от категория АТР 1000 първата ракета на България загуби безславно от испанеца Пабло Карено Буста. Съперникът му, който е 46-и в световната ранглиста и няма титла досега от АТР турнир, спечели със 7:6 (3), 6:3 за 1 час и 40 минути.

Двамата бяха играли досега 4 пъти (3 на ниво АТР) и Димитров, който е 28-и в ранглистата на АТР, водеше с 3-0, но испанецът вече намали резултата на 3-1. В следващия кръг Бусто играе с Жил Симон (Фр), който отстрани с 6:3, 3:6, 6:4 Маркос Багдатис (Кип).

Гришо игра миналата година на четвъртфинал в Мадрид и имаше да защитава 180 точки. На теория загубата може да го срине до 36-а позиция, където сега е Томас Белучи (Браз), но всичко зависи от изявите на другите, които са между тези две места.

Следващият турнир, в който е записан Григор Димитров, е „Мастърс 1000” в Рим с награден фонд 4 300 775 евро. Той започва следващата седмица.