Дембеле (вдясно) се включи добре в мача, но накрая почувства болки в бедрото.
Снимка БГНЕС
При разгрома над „Селта“

Дембеле изправи на нокти „Барса“

Агенция Монитор - петък, 12-01-2018 - 14:49

Многомилионната покупка на „Барселона“ Усман Дембеле изплаши треньорския щаб, след като в края на мача със „Селта“ се хвана за бедрото, което лекуваше в последните четири месеца. Наставникът Ернесто Валверде обаче успокои феновете на каталунския тим с думите: „Има лека болка, но не мисля, че е нещо сериозно”.

Дембеле замени Лионел Меси в средата на второто полувреме и показа част от впечатляващата си бързина и техника, а „Барса“ разби „Селта“ с 5:0. Така с общ резултат 6:1 тимът се класира за 1/4-финалите за Купата на Краля.

Двубоят бе решен още през първите 30-ина минути, когато паднаха четири от головете. Меси вкара две бързи попадения (13 и 15-а мин.), Жорди Алба (28) и Луис Суарес (31) също се разписаха преди почивката.

През втората част двубоят се доиграваше, като Иван Ракитич оформи крайното 5:0 три минути преди края.

Новото попълнение на „Барса“ Филипе Коутиньо аплодираше изявите на своите съотборници от трибуните на "Камп Ноу".

Напред продължава и другият отбор от Барселона - „Еспаньол“, победил с 2:0 като гост на „Леванте“. „Севиля“ постигна рутинна победа у дома с 2:1 над „Кадис“ и също е четвъртфиналист.