Снимка БГНЕС

Гришо бие на сингъл, пада на двойки в Монреал

Агенция Монитор - четвъртък, 10-08-2017 - 09:24

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров започна с победа участието си на турнира "Роджърс Къп" в Монреал, Канада. Хасковлията се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над германеца Миша Зверев в двубой от втория кръг на надпреварата. Любопитното е, че мачът до голяма степен бе решен от двойните грешки на двамата играчи, като Гришо направи 7, а съперникът му - 6. В началото те бяха проблем за българина, който на няколко пъти допусна пробиви точно след двойни грешки на свой сервис. В третия сет пък Зверев сътвори нещо невиждано, като загуби своето подаване след 4 поредни двойни грешки и този пробив помогна много на Григор да вземе сета и мача.

На осминафиналите съперник на Димитров ще бъде холандецът Робин Хаасе, който разби Ернесто Ескобедо (САЩ) с 6:4, 6:1 за 58 минути. Двубоят им е тази вечер след 21:00 часа.

След тежкия си мач срещу Миша Зверев на сингъл Григор отпадна на двойки. С партньори си Хуан Мартин дел Потро (Арж) те загубиха осминафиналния си мач срещи легендарните близнаци Боб и Майк Браян с 3:6, 5:7.