Симон Шемп се е устремил към победата в Хохфилцен.
Световна купа по биатлон

Красимир Анев 17-и на спринт в Австрия

Агенция Монитор - петък, 11-12-2015 - 17:59

Три германки окупираха подиума при жените

Красимир Анев завърши 17-и в спринта на 10 км биатлон за мъже в австрийския зимен курорт Хохфилцен. Надпреварата беше спечелена от световния шампион с щафетата на Германия Симон Шемп, който не допусна нито един пропуск на стрелбището и пресече финала за 23:52,3 минути. На 9,9 сек. и с една грешка остана носителят на кристалния глобус Мартен Фуркад (Фр), а Тарей Бьо от Норвегия, макар да стреля без грешка, завърши трети с изоставане от 18,9 секунди.

Красимир Анев, който потегли със стартов номер 36, също успя да порази всички мишени, но изостана в бягането и завърши за 24:40,0 мин., на 47,7 секунди след победителя.

В дисциплината участваха още трима българи. От тях най-предно е класирането на Димитър Герджиков – 73-и. Той направи два пропуска в стрелбата от лег и след два наказателни тура остана на 2:28,0 мин. след Шемп. Владимир Илиев остана 76-и на 2:38,9, след като направи безобразна стрелба с две грешки от лег и три от положение „прав“. Антон Синапов завърши 84-и на 2:57,6 мин. с три пропуска в стрелбата.

При жените след спринта на 7,5 км три представителки на Германия се качиха едновременно на подиума. Победата с 20:04,1 мин. и безгрешна стрелба грабна Франциска Хилдебранд. Компания при награждаването й правеха Марен Хамершмид – на 15,1 сек. (0) и Мириам Гьоснер на 21,0 сек. (1). Това е пръв подобен успех за германските биатлонистки от 2011 г. насам. Тогава във Форт Кент (САЩ) подиума окупираха Андреа Хенкел, Мириам Гьоснев и Магдалена Нойнер.

Две българки стартираха в тази дисциплина. Десислава Стоянова завърши 58-а на 1:53,8 мин. зад победителката, като направи един пропуск в стрелбата. Емилия Йорданова остана с три места назад – 61-ва. Въпреки че беше перфектна в стрелбата, тя завърши с изоставане от 1:58,0 след Хилдебранд.