СНИМКА MIRROR
КОНТУЗИЯ

Разкъсано сухожилие тормози Хари Кейн

Агенция Монитор - сряда, 15-03-2017 - 15:52

Нападателят на „Тотнъм“ Хари Кейн има разкъсвания на сухожилията в десния глезен, но те не са толкова сериозни, колкото при сходната травма, която получи през септември, съобщиха "шпорите". Кейн пострада в четвъртфиналния мач за купата на Англия срещу „Милуол“, спечелен от „Тотнъм“ с категоричното 6:0.

От щаба на тима не се наеха с точна прогноза, кога английският национал ще бъде готов за игра, но заявиха, че времето му за възстановяване би трябвало да бъде по-малко от това в началото на сезона, когато отсъства 7 седмици.

Контузията в глезена ще попречи на Кейн да вземе участие в предстоящия приятелски мач на Англия срещу Германия на 22 март, както и в квалификацията с Литва 4 дни по-късно.

Хърватският национал Деян Ловрен пък е готов да се завърне в състава на „Ливърпул“ за гостуването на Манчестър Сити в неделя от Висшата английска лига. Ловрен, който пропусна последните пет мача заради травма на коляното, се завърна на терена в понеделник и игра 75 минути за дублиращия отбор на "червените" при победата с 2:0 над „Челси“ в шампионата. Мениджърът Юрген Клоп изгледа двубоя от Премиър Лийг 2.