Георги Костадинов записа загуба в градското дерби срещу „Апоел“ (Хайфа).
Легионери

Георги Костадинов загуби дербито в Израел

Агенция Монитор - вторник, 05-12-2017 - 16:06

„Макаби“ (Хайфа) стартира сезона в Израел с големи амбиции и сериозна селекция, но представянето на тима до момента е много под очакванията. Отборът на Георги Костадинов, който беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, загуби градското дерби срещу „Апоел“ с 0:1 и остана в средата на класирането. Единственото попадение отбеляза Раду Гинсари с глава още в 12-ата минута. Костадинов беше от малкото футболисти на „Макаби“, които не разочароваха, пишат местните медии. От него тръгнаха някои от най-опасните атаки на символичните гости, но нападателите в зелено сътвориха невероятни пропуски. „Макаби“ се намира на 8-о място в класирането с 15 точки, а „Апоел“ събра 27 и се изравни на върха с шампиона „Апоел“ (Беер Шева).

В Дания пък друг от националите - Божидар Краев, продължава да не помирисва терен за „Мидтиланд“. В негово отсъствие тимът му спечели с 3:1 срещу „Одензе“ и се залепи плътно зад лидера в класирането „Брьондби“, като разликата помежду им е само една точка. Краев не се представя добре след трансфера си от „Левски“ и не е изключено съвсем скоро да си търси нов отбор.