След като донесе победата на тима си в Китай

Божинов отпраши на тридневна почивка

Агенция Монитор - петък, 17-03-2017 - 15:24

Заведе половинката си Биляна в Гуанджоу

Бившият национал Валери Божинов се възползва от 3-дневната почивка, която шефовете на втородивизионния китайски „Мейджоу Хака“ дадоха на тима и отпраши със сръбската си половинка Биляна Дол на почивка в Гуанджоу.

В четвъртък вечерта българинът блесна с асистенция и гол,с който донесе победата на своя тим с 2:1 над водения от Чиро Ферара „Улхан Зал“ във втория кръг на първенството.

Самият Валери обяви за намеренията си да пътува до един от най-големите градове в Китай веднага след мача, а днес и Биляна пусна снимка в социалните мрежи на двамата в колата, под която написа: "На път за Гуанджоу. Три дни почивка. Време за нас".

Любимата на българския нападател изригна с похвали към него веднага след отличния му мач. "Да, скъпи, да! Първи гол и асистенция за „Мейджоу Хака“. Обичам те!", написа Биляна в „Инстаграм“.

В добро настроение след мача бе и самият Валери. Императора, както поиска да бъде наричан той, отново забавлява целия отбор в клубния автобус, като даде интервю на най-близкия си съотборник Жуншенг Яо, в което се опита да проговори на китайски, но после мина на английски, и завърши с португалски. "Важни три точки. Божигол бележи и асистира – коментира мача Валери. - Кой е най-добрият играч в отбора?“, попита той Яо, визирайки себе си.

Единственото, за което Божинов съжали, бе че изпусна концерта на Цеца Величкович в София, който съвпадна с мача му в Китай. За пореден път обаче футболистът засвидетелства огромната си почит към сръбската звезда и призна, че е неин луд фен. След като заля интернет пространството с изпълнение на хита й "Трепни", българинът я определи за певица номер 1.

"Да трепери Цеца, Божигол го няма в София, но тя може да се наслаждава. Съжалявам, че не съм в България, за да ида на концерта й. За мен тя е певица номер 1, много я харесвам", коментира Божинов.

Нападателят на „Мейджоу Хака“ допълни, че след трансфера си в Китай яде основно ориз и пилешко месо, тъй като местната кухня не е по вкуса му.

Тагове:  Валери-Божинов