Снимка sportal.bg

ЦСКА-София с нова класика, би „Верея“ с лекота

Агенция Монитор - петък, 08-09-2017 - 22:05

Камбуров с първи гол за „Берое“ при победа над „моряците“

ЦСКА-София записа шеста поредна победа в Първа лига. „Червените“ надиграха категорично „Верея“ и стигнаха до успех с 3:0 на своя стадион в двубой от осмия кръг. Густаво Кулма се разписа на два пъти, а Фернандо Каранга вкара осмото си попадение от началото на сезона. Успехът пък бе първи срещу „Верея“, откакто старозагорци влязоха в елита.

Футболистите на Стамен Белчев показаха, че са в отлична форма и се забавляваха на терена. Освен трите попадения, играчите удариха две греди, а на няколко пъти Аргилашки се намеси решително и спаси вратата си от голове.

Дебюти за „червените“ направиха най-новите попълнения Александър Барт и Раул Лое, които влязоха като резерви.

След този успех ЦСКА-София дръпна на върха с 19 точки, пред „Лудогорец“ с 15 и „Левски“ с 14. Шампионите и „сините“ обаче са с по един мач по-малко. „Верея“ заема шестото място с 13 точки.

Другият старозагорски тим „Берое“ се наложи с 2:0 в домакинството си на „Черно море“ в ранния мач от кръга. Още в третата минута Педро Еуженио даде преднина на тима на Александър Томаш, след което Мартин Камбуров отбеляза малко преди почивката, откривайки головата си сметка за тима на „Берое“. За Камбуров това е 190-то попадение в родния елит, като вече е само на 4 от третия във вечната ранглиста Динко Дерменджиев-Чико (194) и на 6 зад втория Наско Сираков (196).