Снимка sportal.bg

„Ботев“ (Пд) шокира „Левски“ в Коматево

Агенция Монитор - неделя, 10-09-2017 - 22:44

„Ботев“ (Пд) победи „Левски“ с 2:1 след впечатляващ обрат в много интригуващ мач от осмия кръг на Първа лига. Давид Яблонски даде преднина на "сините" с гол в 26-ата минута при гостуването в Коматево, но през втората част "канарчетата" надскочиха себе си и съумяха да изкопчат трите точки.

В 64-ата минута Тодор Неделев отбеляза след фатална грешка на Александър Любенов, който след далечен удар на национала допусна топката да премине между краката му - 1:1. Младият страж замени наказания Божидар Митрев за гостуването в Коматево. Пълният обрат за „Ботев“ дойде в 77-ата минута, когато в герой за домакините се превърна Лъчезар Баталнов - 2:1.

За „Левски“ това е първа загуба под ръководството на италианския треньор Делио Роси. "Канарчетата" прекъснаха серията си от три поредни загуби в Коматево, като записаха втори успех от началото на сезона. „Левски“ остава трети в класирането с 14 точки, като изостава с 5 от лидера ЦСКА-София и на 4 зад шампиона „Лудогорец“.