Снимка БГНЕС

Американец е шампионът на 20 км биатлон

Агенция Монитор - четвъртък, 16-02-2017 - 17:59

Анев и Илиев си осигуриха място в масовия старт

Лоуел Бейли от САЩ поднесе голямата изненада на световното първенство по биатлон в Хохфилцен (Ав). На 35 години той донесе първата титла на страната си в историята на този спорт, като спечели индивидуалното състезание на 20 километра. Бейли мина най-дългата дистанция за 47:28,5 мин., като свали и 20-те мишени на 4-те стрелби. Втори завърши чехът Онджей Моравец, кой остана само но 3,3 секунди от шампиона също с безпогрешна стрелба.

Лидерът в класирането за Световната купа Мартен Фуркад (Фр) не успя да защити трите си титли от предишните световни първенства в тази дисциплина, но поне се качи на подиума като носител на бронз. Той финишира на 21,2 секунди от Бейли след две пропуснати мишени (1+0+1+0) и невероятно финално бягане след 2-те наказателни минути. „Липсваха ми няколко секунди, които не успях да наваксам за златото, каза 27-годишният французин. - При нормални обстоятелства сигурно щях да ги наваксам, но условията бяха много тежки, мекият сняг не позволи да бягам по-бързо.“

От българите най-напред се нареди Красимир Анев, 16-и, завършил на 2:06,8 минути от Бейли с 2 грешки в стрелбата (1+0+0+1). Без тях щеше да вземе бронз. Владимир Илиев стана 24-и, на 3:00,5 мин. с 3 пропуска (2+0+1+0). Двамата си осигуриха място в масовия старт на 15 км в неделя с доброто си представяне на първенството. Антон Синапов се класира 39-и, на 4:21,1 мин. с 3 пропуска (2+1+0+0), а Димитър Герджиков е 81-и от 100 завършили, на 8:44,7 мин. с цели 6 грешки (2+0+1+3).