В мачовете от 25-ия кръг на Серия А

„Юве“ взе дербито на „Торино“, Игуаин се контузи

Агенция Монитор - неделя, 18-02-2018 - 18:18

„Дженоа“ тресна „Интер“, Гълъбинов игра 77 минути

„Ювентус“ триумфира за трети пореден път в градското дерби с Торино. "Бианконерите" спечелиха двубоя на "Олимпико Гранде Торино" с 1:0, но въпреки това тази победа остава с горчив привкус, а причината е контузия на Гонзало Игуаин.

Двубоят започна по ужасяващ начин за Игуаин, който получи ранна контузия в третата минута след контакт със Салваторе Сиригу. Нападателят успя да се върне на терена, но издържа само до 13-ата минута, в която бе заменен от Федерико Бернардески.

В 33-тата минута „Юве“ откри резултата чрез Алекс Сандро, който вкара на опразнената врата след центриране на Бернардески.

Второто полувреме не предложи особено зрелище, като изключение направи една ситуация в 70-ата минута, при която Пауло Дибала дриблира между няколко съперника, а след това стреля, но ударът му бе слаб и в центъра на вратата.

Това е девета поредна победа за „Ювентус“, който се връща на първото място с актив от 65 точки, а „Торино“ е 9-и с 36 пункта. „Наполи“ пък можеше да измести „Старата госпожа“, като по-късно снощи бе домакин на СПАЛ.

В същото време пък „Дженоа“ се наложи с 2:0 като домакин на „Интер“ в среща от 25-ия кръг на Серия "А". За победителите титуляр бе Андрей Гълъбинов, който остана на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Лападула.

Тимът от Генуа излезе напред в резултата в 45-ата минута, когато Ранокия си отбеляза автогол. След почивката Горан Пандев удвои. Той се разписа в 59-ата минута, като това попадение се оказа и последното в мача.

Това бе трети пореден успех за Дженоа в шампионата, след който тимът има 30 точки на 12-ото място. „Интер“ е 4-ти с 48.

Тагове:  Ювентус