Биатлон

Смесената ни щафета 16-а от 24 в Йостерзунд

Агенция Монитор - понеделник, 27-11-2017 - 16:55

Шведите се пуснаха у дома с прозрачни екипи

Смесената щафета на България по биатлон завърши на 16-о място от 24 квартета в първия старт от сезона на Световната купа в Йостерсунд (Шв). Емилия Йорданова и Десислава Стоянова на 2 по 6 км и Димитър Герджиков и Владимир Илиев на 2 по 7,5 навъртяха по трасето общо време 1.14:78,9 ч. Нашите биатлонисти използваха общо 10 допълнителни патрона - Йорданова 0+0, 0+3, Стоянова - 0+1, 0+2, Герджиков 0+0, 0+0 и Илиев 0+3, 0+1 и не правиха наказателни обиколки. Те обаче финишираха на 3:46,9 минути от победителите от норвегия. Ингрид Ландмарк Тандреволд, Тирил Екхоф, Йоханес Тингнес Бьо и Емил Хелге Свендсен спечелиха с 1.11:31,7 ч. (0+13). Щафетата на Италия стана втора, на 5,3 сек. (1+6), а трети са германците, на 6,4 сек. (0+10).

На старта на сезона по традиция се представят и новите екипи. Домакините от Швеция, завършили на 5-о място, шокираха публиката с прозрачни комбинезони, под които се виждаше и бельото им. Заради жълтия им цвят те бяха наречени "отбор пиленца". "Определено бих предпочела не всеки да знае с какво бельо съм", оплака се Лин Першон. Недоволни останаха и други състезатели, но се успокоиха като видяха как са облечени шведите.

Най-консервативни се оказаха италианците, които почти не бяха правили промени по екипите си.

Тагове:  биатлон