Теймураз Габашвили мина първия кръг с доста трудна победа на 22-годишния германец Мазур
Снимка tennis24.bg
На турнира Garanti Koza

Габашвили и Крайнович бият на корта в София

Агенция Монитор - неделя, 05-02-2017 - 16:05

Руснакът Теймураз Габашвили, водач в схемата за квалификациите на тенис турнира Garanti Koza в София с награден фонд 540 210 евро и сърбинът Филип Крайнович стартираха с победи в „Арена Армеец“.

Габашвили, бивш №43 в света, се справи доста трудно за 2 часа и 15 минути с германеца Даниел Мазур със 7:5, 4:6, 7:6(5). Руснакът не се възползва добре от ранния си аванс от 4:2 в първия сет, но все пак се добра до успеха със 7:5 с решаващ пробив в 12-ия гейм. Във втория 22-годишният Мазур, 221-и в ранглистата на АТР, дръпна в началото с 3:1, запази своята преднина и изравни резултата.

В третия по-опитният Габашвили заложи на сервиса и взе 16 поредни точки при своето подаване. При 4:3 той проби и беше на крачка от крайната победа, но допусна пробив. При 6:5 поведе с 40:15 при сервис на германеца, но пропусна 2 мачбола и така се стигна до тайбрек. В него руснакът поведе с минипробив при 6:4 и при четвъртия си мачбол стигна до победата.

Филип Крайнович се стигна до втория кръг, като елиминира поставения под №5 в пресявките японеца Хироки Мория с 6:3, 6:4 за 73 минути.

Той поведе с 5:1 в първия сет, а във втория навакса ранен пробив и с 4 победни гейма се добра да крайната победа.

За Крайнович, който беше 86-и в света, 2016 г. беше много лоша. През ней той се свлече то 229-о място, където е в момента. Единствената му победа в АТР турнир беше в София на същия турнир. Него съперник в следващия мач е победителят от срещата Матия Бург – Александър Сидоренко.