Митко Ценов загря за Япония на турнира „Нови звезди“.
Снимка sportal.bg
Лека атлетика

Ценов се пуска на турнир в Япония

Агенция Монитор - четвъртък, 18-05-2017 - 15:22

Националният рекордьор в бягането на 3000 метра стийпълчейз Митко Ценов загря за силния международен атлетически турнир Seiko Golden Grand Prix в Кавазаки на “Нови звезди” в София. Той избяга само три обиколки в бързо темпо на стадиона на НСА вчера, а днес отпътува за Япония за старта си в неделя.

След отказването на Ценов първото място на 3000 м с препятствия спечели неговият треньор Йоло Николов с 9:11,17 мин.

Четвъртият от европейското в Амстердам през миналата година Момчил Караилиев спечели тройния скок с 16,23 м. Сливналията беше и единственият в сектора, който премина границата от 16 м.

В скока на дължина спечели Даниел Анков със 7,38 м, а при жените - Милена Миткова с 6,14 м.

Надежда Рачева постигна три победи в турнира. Възпитаничката на Георги Димитров първо стигна до успех на 100 м с 12,13 сек., малко по-късно се поздрави с победа на 200 м с 24,90 сек, а накрая триумфира и на 400 м с 56,12 сек. В спринта на 100 м при мъжете Силян Георгиев стана пръв с 10,67 сек.