Снимка ММС

Кадетките ни с бронз от „Сабята на Етрополски“

Агенция Монитор - неделя, 05-11-2017 - 12:23

Йоана Илиева, Елица Станимирова, Теодора Вутова и Габриела Захаринова спечелиха бронзовите медали в отборната надпревара за кадетки от международния турнир по фехтовка „Сабята на Етрополски“. В изключително драматичен мач в събота вечерта в столичната зала „София“ нашите победиха втория отбор на Украйна. Решаващи за успеха се оказаха тактиката на треньора Ивайло Воденов и отличната игра на носителката на Европейската купа за миналата година Йоана Илиева, която при последното си излизане на пътеката успя да обърне резултата от 33:40 до 45:42 в наша полза. Българките са водачки във временното класиране за Европейската купа, след като преди седмица спечелиха надпреварата в Лондон. „Сабята на Етрополски“ бе 5-и кръг от веригата, а до края й остават още 3.

Отборната титла при кадетките спечели първият тим на Украйна, отстранил нашите на полуфинала, а втори остана съставът на Турция.

Почетната стълбичка при кадетите индивидуално бе окупирана от представители на Унгария. Шампион стана Матиас Баакен, следван от сънародниците си Балаз Кайзер (сребро) и носителите на бронзови медали Кристиян Раб и Конрад Ондрик. Най-напред от българите се нареди Христо Ефимов - 5-ти.

Призьорите бяха наградени от министъра на младежта и спорта Красен Кралев. Той връчи наградата и на Тодор Стойчев, който е носител на комплексната Европейска купа до 14 години за 2017 г.

Днес турнирът "Сабята на Етрополски" продължава с отборната надпревара при кадетите и индивидуалната при кадетките.

В състезанието участват 271 млади фехтовачи от 21 държави, а в отборната надпревара се включиха повече от 60 тима.