"Верея" взе трета поредна домакинска победа.
Снимка sportal.bg

"Верея" отчая "Монтана" с 3:0

Агенция Монитор - петък, 09-09-2016 - 23:40

„Верея“ постигна трета поредна домакинска след като надигра с категоричното 3:0 „Монтана“ в първия си мач на обновения стадион „Трейс Арена" в Стара Загора. В герои за домакините се превърнаха новото попълнение Георги Андонов, отличил се с два гола и асистенция, и вратарят Иван Караджов, който спасил дузпа в дебюта си за отбора. Първото попадение за домакините пък реализира Илиян Йорданов.

Резултатът откри Йорданов в 32-ата минута, когато реализира отблизо след извеждащ пас на новото попълнение Георги Андонов.

„Монтана“ можеше бързо да изравни чрез Маркиньос, но бразилецът изпусна открилия се шанс.

Далеч по-добрата игра на домакините даде резултат в 40-ата минута, когато Иван Минчев фаулира в наказателното поле Георги Ангелов и реферът Стефан Апостолов отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Андонов, който вкара дебютното си попадение за „Верея“.

На почивката треньорът на гостите Стевица Кузмановски извърши принудителна смяна, изваждайки Маркиньос от игра. Той бе закаран в болница за преглед, тъй като през първата част получи удар в главата.

В началото на втората част гостите натиснаха и можеха да намалят резултата. Момчил Цветанов фаулира Контохристос в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Петър Атанасов, който стреля по земя в десния ъгъл, но твърде слабо и Караджов спаси.

При първата си опасна атака за второто полувреме Педро Еуженио нахлу отдясно и подаде перфектно към Георги Андонов, който на празна врата вкара втория си гол за крайното 3:0 за заралии.