Радостта на играчите в съблекалнята.
Снимка ЕПА

Живко Миланов шампион на Кипър

Агенция Монитор - неделя, 14-05-2017 - 15:32

АПОЕЛ (Никозия) спечели пета поредна шампионска титла, което е абсолютен рекорд в кипърския футбол. Това е 26-и шампионски трофей в историята на клуба и това се случи след победа с 3:1 над големия съперник „Омония“.

Българският защитник Живко Миланов игра пълни 90 минути при успеха на жълто-сините, които изоставаха още в 9-ата минута след гола на Мат Дербишър за „Омония“, който се разписа с глава след много добра контраатака. Евстатиос Алонефтис обаче изравни в 38-ата, а след почивката паднаха още две попадения. Пиерос Сотириу в 64-тата минута от дузпа направи обрат, а бившия футболист на „Ботев“ (Пд) Вандер Вийера оформи крайния резултат във 2-рата минута на добавеното време. Това е първа титла за треньора на АПОЕЛ - датчанина Томас Кристиансен.

Празникът за доминиращия в местното първенство отбор стана възможен след равенството 1:1 на преследвача АЕК (Ларнака) като домакин на АЕЛ (Лимасол). Домакините от АЕК имаха надмощие през по-голямата част от мача, но след два разменени гола от дузпи разликата остана 6 точки - 79 за АПОЕЛ, 73 за АЕК. В момента 2-рата позиция е за Аполон със 71, който утре приема Анортозис.