Тайсъна и президентът на БФБокс Красимир Инински показват 5 пръста, колкото са европейските титли на боксьора.
Снимки bgboxing.org

Даниел Асенов с пета европейска титла

Агенция Монитор - неделя, 01-04-2018 - 18:55

Българският национал Даниел Асенов спечели петата си европейска титла по бокс. Днес той триумфира в категория до 52 кг на първенството на Стария континент до 22 г. в Румъния. На финала Тайсъна победи Габриел Ескобар Маскунано с 5:0 съдийски гласа – 29:28, 30:27, 29:28, 29:28, 29:28. Това бе повторение на миналогодишния финал до 22 г., когато Асенов спечели с 4:1.

През 2013 г. Даниел за пръв път стана шампион на Европа, но при юношите в кат. до 49 кг в Анапа (Рус). През 2015 г. той триумфира при мъжете в кат. до 52 кг на първенството в Самоков. През 2017-а освен титлата от Браила до 22 г., Асенов спечели и тази при мъжете от шампионата в Харков (Укр). Сега дублира тази до 22 г., която е общо пета в кариерата му.

По-рано през деня Мелис Йонузова спечели титлата при жените до 22 г. в кат. до 69 кг. С бронз от Румъния ще се прибере и по-малкият брат на Даниел – Боян Асенов (56 кг).