Мауро Икарди („Интер“) се държи за главата след загубата от „Рома“.

Италианският “Палермо“ също става китайски

Агенция Монитор - понеделник, 03-10-2016 - 16:00

Китайски инвеститори планират да купят първодивизионния италиански „Палермо“, където играе българинът Ивайло Чочев. Това съобщи президентът на клуба Маурицио Дзампарини.

"Обичам футбола, обичам „Палермо“. Но вече се уморих - каза Дзампарини пред "Кориере дело спорт". - Време е за нов план. С „Палермо“ написах славна история и искам да оставя клуба в сигурни ръце. Имаме споразумение с китайски инвеститори, които са готови с конкретни планове за бъдещето на „Палермо“. Проектът им включва построяване на нов стадион и тренировъчен център."

В дербито от 7-ия кръг „Рома“ надигра с 2:1 „Интер“. Срещата бе истински карнавал на пропуските и за двата тима. Джеко откри резултата в 5-ата минута, а Евер Банега изравни в 72-рата. Победният гол бе дело на защитника Костас Манолас в 76-ата минута.

„Милан“ пък сътвори феноменален обрат на "Сан Сиро" срещу „Сасуоло“ в луд мач. "Росонерите" надвиха своята "черна котка" с 4:3, след като в 69-ата минута губеха с 1:3.